Cosplay jak zacząć

Cosplay jak zacząć

Cosplay jak zacząć – każda osoba, która zaczynała kiedyś przygodę z cosplayem miała swój lepszy czy też gorszy początek. Co zrobić, aby należeć do pierwszej grupy osób? Przekonajmy się.

Cosplay jak zacząć – wybór postaci

Cosplay jak zacząć

Musimy wiedzieć, że cosplay to raczej drogie hobby. Wszystko swoje kosztuje. Mamy tutaj na myśli soczewki, peruki, materiały termoplastyczne, farby czy też pianki do cosplay. Raczej produktów tych nie mamy w domu, tylko wszystko musimy kupić. Chcąc się zabrać za swój pierwszy strój, musimy mieć odłożone nieco gotówki i przygotować się, że kosztorys może się nawet kilkukrotnie pomnożyć. Musimy także wziąć pod uwagę sam czas. Dobrze wykonany oraz ładny cosplay trudno jest stworzyć w kilka dni. Czasami na swoje zamówienie ze sklepu cosplay czekamy nawet kilka tygodni.

Zawsze zaczynamy od wyboru postaci, który wyborem łatwym nie jest. Pojawia się od razu na początku problem płci. Wiele osób decyduje się na wybór postaci o płci przeciwnej od własnej. Wymaga to oczywiście przygotować dodatkowych przed przebraniem się w strój oraz pod uwagę należy także wziąć pewnego rodzaju dyskomfort podczas noszenia stroju. Trzeba także pomyśleć nad samym poziomem komplikacji stroju, ułożeniem peruki, ilością warstw czy też nad butami. Im więcej gadżetów, warstw i szczegółów – tym trudniej wykonać strój. Dobierając postać myślmy cały czas o tym, jak konkretny element stroju wykonać. Jest to bardzo ważne.

Cosplay jak zacząć – dobór materiałów

Gdy już wybraliśmy postać, to przyszła pora na to, aby wziąć się do wykonania stroju. Na początku należy zebrać rysunki, screeny czy też zdjęcia, na których będziemy się opierać oraz budować swój strój. Najlepiej wybrać zdjęcia najbardziej szczegółowe. Jest to także bardzo ważne, gdy dopiero się uczymy od samych podstaw. Nigdy w przygotowaniu ubrań nie idźmy na skróty. Gdy kupujemy poszczególne części ubioru, koniecznie zabierzmy ze sobą obrazek, aby znaleźć najlepsze materiały, które możesz kupić na https://www.cosplaycraft.pl/.

Jeśli wybierzemy szycie, to zaopatrzmy w wykroje na części poszczególne stroju i wybierzmy się do sklepu z interesującymi nas materiałami. Oczywiście piankę do wycinania czy też taśmy piankowe kupimy w sieci bądź też w hurtowniach. Jednak lepiej stacjonarnie zobaczyć wszystkie materiały na żywo. Bardzo często cosplayerzy początkujący wybierają rozwiązania najtańsze. Jest to najczęściej błyszcząca oraz cienka satyna. Materiał ten pasuje do mało którego stroju, a na dodatek źle się układa oraz psuje efekt nawet kostium najlepiej uszytego.

Drugą opcją jest także zakup ubrań gotowych za niewielkie pieniądze, a później dokonanie na nich odpowiednich poprawek. Opcja ta jest na pewno znacznie bardziej odpowiednia dla cosplayerów początkujących, który się nie zajmują krawiectwem.

Zobacz również:

Cosplay jak zacząć – buty, peruka oraz dodatki

Buty jest to tak naprawdę kolejna oraz bardzo częsta zmora cosplayera. Im są wyższe, tym są trudniejsze do wykonania. Zwykła taśma dwustronna nie wystarczy. Na samym początku wybierzmy buty, które raczej kupimy w sklepie i jakimś niewielkim kosztem przeróbmy je, aby wyglądały w sposób odpowiedni. Jeśli chodzi o dodatki to wbrew pozorom nie jest to taki trudny element cosplayu. Masę elementów możemy wykonać z pianki Evy, która jest dostępna w większości sklepów. Znaczna większość elementów pomalować można farbkami akrylowymi w sprayu czy też w tubce. Nie poleca się kartony. Karton bardzo łatwo się niszczy, dosyć brzydko wygląda oraz wgniata. Kolejnym i zarazem ostatnim elementem, o którym chcemy wspomnieć jest peruka. Jest to najczęściej najtrudniejsza część cosplayu. Wiele osób bawiących się w cosplay decyduje się na użycie swoich własnych włosów. Od razu zaznaczamy, że nie ma w tym absolutnie niczego złego. Jednakże rzadko się da nadać włosom naturalnym odpowiednią gęstość, kolor oraz ułożenie. W związku z tym raczej większość osób to zwolennicy jednak peruki. Gdzie perukę możemy kupić? Na pewno największy wybór mamy na zagranicznych portalach aukcyjnych. Jeśli zamieszamy kupić w naszym kraju perukę, to można poszukać czegoś ciekawego w sieci na rodzimych serwisach aukcyjnych czy też na specjalnych grupach w mediach społecznościowych. Jeśli się zdecydujemy na kupno w sieci peruki, to zawsze pamiętajmy o tym, że kolor jednak może się znacznie różnić od tego, który jest pokazany na zdjęciu aukcji. Jeśli obawiamy się nieudanego zakupu, to skonsultujmy się z kimś, kto już kupował niejedną perukę.

Musimy zwrócić uwagę na to, że cosplayerzy bardzo często używają w odniesieniu do peruk słowa “wig”. Jest to jak najbardziej poprawne zapożyczenie z angielskiego.

Jeśli robimy cosplay postaci z anime/mangi i chcemy mieć bardzo charakterystyczne pasmo włosów na środku czoła, to pamiętajmy, aby je podciąć czy też poprosić, aby ktoś nam je przyciął. Kosmyk sięgający brody wygląda dosyć nieestetycznie i nawet psuje możliwie najlepiej wykonane stylizacje. Warto rozmawiać z innymi osobami bawiącymi się w cosplay. Mają większe doświadczenie i jesteśmy w stanie się wiele od nich nauczyć. Wiemy doskonale, że początki bywają trudne, ale z czasem będzie już tylko łatwiej.