Dlaczego warto stawiać na skup aut?

Dlaczego warto stawiać na skup aut?

Dlaczego warto stawiać na skup aut? Sprzedaż samochodu nie jest zadaniem łatwym. Musimy zrobić zdjęcia, napisać ogłoszenie, wystawić je. Następnie czekają nas dziesiątki telefonów z różnorodnymi zapytaniami o najmniejsze nawet szczegóły. Czasami udaje nam się klienta znaleźć, czasami trzeba ogłoszenie pisać od nowa i od nowa, a i tak nie zawsze uzyskuje się pożądany skutek.

Na przestrzeni ostatnich lat bardzo dużą popularnością cieszy się skup aut, który to umożliwia szybką i bezproblemową sprzedaż bez wychodzenia z domu. W Polsce takich skupów jest coraz więcej i praktycznie wszystkie cieszą się bardzo dużą popularnością. W tym artykule postaramy się zwrócić uwagę na skupy, które są warte uwagi. Pokażemy, czym należy kierować się przy wyborze i jak tak naprawdę wygląda cała procedura sprzedania swojego samochodu.

Jakimi autami zainteresowane są skupy aut?

Jeśli chodzi o skupy, tutaj nie ma określonego rodzaju samochodu, jakimi te są zainteresowane. Na rynku działa bowiem zarówno skup aut luksusowych, które wynajmowane są dla przedsiębiorców lub na specjalne okazje. Na rynku są skupy aut zwykłych, klasycznych, które służą przede wszystkim turystom i osobom chcącym postawić na szybki i dogodny dojazd w danym miejscu nie mając własnego samochodu. Bez wątpienia skupy oferują także busy, lawety, czy na przykład samochody uszkodzone. Wszystko więc tak naprawdę zależy od tego, o jakim skupie mówimy, bowiem w każdym skupuje się zupełnie inne auta. Jeśli my chcemy pozbyć się samochodu w taki właśnie sposób, to podstawą jest znalezienie odpowiedniego skupu, do którego należy zadzwonić, wysłać formularz lub jeśli znajduje się blisko naszego miejsca zamieszkania, wybrać się osobiście. W ten sposób przechodzimy przez pierwszy krok, jakim jest zapytanie. Nie każdy samochód dany skup aut przyjmuje, dlatego też najpierw należy uzyskać odpowiedź, czy jest on naszym autem po prostu zainteresowany. Jeśli odpowiedź będzie twierdząca, wówczas można przystąpić do kolejnych kroków, które coraz bardziej będą zbliżały nas do zakończenia całego procesu sprzedaży auta w taki właśnie sposób. Nie jest to trudne. Wystarczy odpowiednio krok po kroku zrealizować działania, których wymaga dany skup aut, a bez problemu poradzimy sobie z całym zadaniem i w finalnym etapie oddamy auto, a otrzymamy za nie pieniądze.

Skup aut – wycena

Dlaczego warto stawiać na skup aut?Mówiąc jednak o pieniądzach, należy tutaj dokładniej skupić się na kwestii wyceny samochodu. Wiadomo przecież, że właściciel samochodu chciałby otrzymać jak najwięcej, a dana firma skupująca auta chciałaby wydać jak najmniej. Wiadomo, iż nie każdemu można dogodzić. Jeśli jednak chodzi o całą procedurę sprzedaży ze skupem, to osobą niezbędną tutaj będzie rzeczoznawca. Taka osoba zatrudniona jest przez skup aut i dla nich wykonuje pracę. Jego zadaniem jest dokładne obejrzenie samochodu i wycenienie go. W ten sposób klient otrzymuje informację, ile za dany samochód otrzyma. Niestety, trzeba zdać sobie sprawę z tego, że choć jest to szybka sprzedaż, tutaj musimy liczyć się z niższą kwotą, niż taka, jakiej byśmy się spodziewali. Oczywiście nie musimy się na nią zgodzić. Nie zawsze wiemy dokładnie, ile nasze auto jest warte. Aby się więc rozeznać, bez wątpienia warto udać się do rzeczoznawcy osobiście na własną rękę i choć za taką usługę musimy zapłacić, to wiemy, ile możemy się za nasz samochód spodziewać. Dzięki temu, jeśli dany skup aut zaproponuje nam daną kwotę, będziemy wiedzieli czy jest ona bliska kwocie rzeczywistej czy jest zbyt mocno zaniżona. W końcowym jednak efekcie, jeśli już mamy wycenę, możemy podjąć ostateczną decyzję – sprzedajemy auto, wybieramy inny skup, czy może zdecydujemy się na sprzedaż samodzielną.

Szybki odbiór, szybka realizacja, szybka gotówka

Jeśli nasza odpowiedź jest pozytywna, następnym krokiem jest już realizacja. Większość skupów oferuje przyjazd po samochód osobiście. Nawet więc, jeśli znajdziemy skup daleko od naszego miejsca zamieszkania, nie musimy się tym martwić, gdyż po nasze auto wysłany zostanie transport lub przyjedzie osoba, która go zabierze. Dużą korzyścią takich skupów jest to, że działają oni niezwykle szybko. Gdy podejmiemy decyzję, że dana kwota nam odpowiada, do finału wystarczy zaledwie chwila. Zawozimy auto lub czekamy na jego odbiór, podpisujemy stosowną umowę i niemal od razu otrzymujemy pieniądze. Jeśli więc zależy nam na szybkości i profesjonalizmie, to jesteśmy przekonani o tym, że taki skup aut to bardzo dobry wybór dla każdego, kto właśnie to sobie ceni.

Nie każdy skup jest taki sam i nie w każdym otrzymamy taką samą jakość usług. Warto bez wątpienia sprawdzić kilka propozycji i wysłać tam zapytanie. Dzięki dokonaniu wyceny będziemy wiedzieli, ile dane miejsce może nam zaoferować i w ten sposób mamy możliwość wyboru najlepszej dla nas oferty. Jedno jest pewne – jeśli wybierzemy dobrze, z całą pewnością z takiej właśnie sprzedaży będziemy w 100% w pełni zadowoleni i usatysfakcjonowani. To stanowi priorytet i na tym właśnie należy w pełni się skupić.