Jak działa usługa Apple Pay?

Jak działa usługa Apple Pay?

Jak działa usługa Apple Pay? Technologiczny wyścig zbrojeń sprawia, że tylko firmy, które mają najwięcej do zaoferowania swoim klientom, są w stanie przetrwać na rynku. Pamiętajmy, że osiągnięcie konkurencyjności w przypadku niektórych branż jest dużym wyzwaniem i trudno mu sprostać nawet przez pierwsze lata prowadzenia badań. Do tej grupy należą przede wszystkim nowoczesne technologie. Apple jest firmą, która na dobre rozgościła się na tym rynku i często rozstawia inne marki po kątach. Wynika to z tego, że firma stała się modna za sprawą sprawnego marketingu, ale w parze za popularnością idzie także jakość.

Jednocześnie Apple wprowadza wiele innowacyjnych rozwiązań, które cieszą się dużą popularnością. Jest to jednoczesne doskonalenie sprzętu oraz oprogramowania. Apple Pay to usługa, która jest warta obecności w tak zacnym kręgu technologicznym. O ile autoryzowane serwisy Apple muszą być czasem zatrudnione do pracy, to jednak również strona software’u należy do kluczowych w kwestii powodzenia całego biznesu. W ramach tego artykułu skupimy się przede wszystkim na Apple Pay. Czym jest ta usługa? W jaki sposób ona działa? Dlaczego warto ją stosować? Na te pytania odpowiemy w ramach niniejszego artykułu.

Apple Pay – czyli czym w ogóle jest ta usługa?

Oczywiście Apple Pay jest częścią całego ekosystemu tej marki. Jest to jednak z najciekawszych aplikacji, która jest oferowana przez firmę z jabłkiem w logo. Z jakiego powodu powinniśmy jej używać? Jakie funkcjonalności zapewnia? Usługa Apple Pay pozwala na łatwe robienie zakupów poprzez sklepy, aplikacje czy internet. Ideą jest połączenie kilku czynników. Po pierwsze transakcje powinny zachodzić w bezpiecznych warunkach. Rzeczywiście zabezpieczenia Apple sprostały temu oczekiwaniu. Po drugie nie powinniśmy mieć problemów z obsługą aplikacji. Z punktu widzenia programistów programy powinny być user-friendly, czyli przyjazne dla użytkowników. Po trzecie aplikacja zawiera wiele dodatkowych elementów, które sprawiają, że możemy np. łatwiej kontrolować własne wydatki czy skorzystać z innych statystyk. Ponadto całość jest opakowana w estetyczną oprawę graficzną. O ile czasem pojawiają się sytuacje, w których potrzebna jest wymiana baterii w iPhonie 8, o tyle aplikacje firmy Apple reprezentują zwykle najwyższy poziom. Apple Pay w żadnym stopniu nie stanowi tutaj wyjątku.

Jak działa Apple Pay?

Jak działa usługa Apple Pay?Wiemy już, do czego służy Apple Pay, ale w jaki sposób to działa? Przede wszystkim możemy w ten sposób dokonywać płatności bezgotówkowych. Ważnym elementem całego systemu jest tzw. wirtualny portfel. To właśnie miejsce do przechowywania naszych pieniędzy, które następnie możemy łatwo wykorzystać za sprawą aplikacji. Możliwości działania jest kilka i zależy to od urządzenia. Musimy jednak spełnić kilka warunków. Po pierwsze iPhony i iPady posiadają specjalną funkcję TouchID oraz FaceID, które wykorzystują sztuczną inteligencję do uwierzytelniania. Po drugie musimy wykorzystywać nowoczesną wersję systemu operacyjnego. Tylko to daje gwarancję bezpieczeństwa poprzez kolejne poprawianie niebezpieczeństw, które się pojawiają. Po trzecie musimy posiadać konto Apple ID. Czym ono jest? Jest to konto, którego głównym zastosowaniem jest zarządzaniem całym ekosystemem urządzeń Apple. Tutaj właśnie pojawia się ważna kwestia, że Apple ID nie należy do konkretnego iPhona lub Maca, ale do konkretnej osoby. Dodatkowo musimy być zalogowani do iCloud. Po czwarte musimy posiadać specjalną kartę, która zostaje wydawana w ramach programu marki. Nie musimy się martwić, ponieważ wydanie karty nie jest banalne i wymaga dokładnego przeanalizowania danej osoby przez bank. Powinniśmy również wiedzieć, że Apple Pay jest wspierane przez prawie wszystkie najważniejsze banki w Polsce. Ostatecznie jest to więc wyłącznie jedna z form płatności i tak należy traktować Apple Pay i tym samym całe działanie tej usługi. Serwisy MacBook częściej muszą pracować nad problemami technicznymi, niż występują później problemy z konkretnymi usługami.

Jak wyglądają płatności poprzez Apple Pay?

Już wcześniej wspominaliśmy, że płatności przy zastosowaniu Apple Pay są łatwe. Jak to jednak wygląda w praktyce? Po odblokowaniu aplikacji wystarczy zastosować funkcję Face ID, która skanuje twarz i na tej podstawie uwierzytelnia, że rzeczywiście korzystamy z własnego konta. Innymi sposobami jest zastosowanie Touch ID. W tej sytuacji analizowane są nasze dane papilarne. To wszystko metody, które wykorzystują sztuczną inteligencję do przetwarzania danych. Ponadto można wykorzystać tradycyjną funkcję wpisywania PINu. Po uwierzytelnieniu wystarczy zbliżyć urządzenie do czytnika i już transakcja zostanie zaakceptowana. Jednocześnie analiza twarzy lub linii papilarnych jest bardzo szybka i skuteczna.

Podsumowanie, czyli jak działa Apple Pay

Apple Pay jest usługą, która należy do najciekawszych rozwiązań marki. Pozwala ona na dokonywanie łatwych płatności i tym samym oszczędzać nam trochę czasu. Jak działa ta aplikacja? Przede wszystkim sprowadza się to do uwierzytelnienia tożsamości przez zastosowanie Face ID lub Touch ID. Dochodzi tutaj do sprawdzania, czy rzeczywiście jesteśmy właścicielami danego urządzenia i tym samym powiązanego konta w banku. Ponadto działanie opiera się na wykorzystaniu wirtualnego portfela. Apple Pay z pewnością należy do usług, z których powinny skorzystać osoby, które posiadają urządzenie analizowanej marki.