Jak zrobić masaż twarzy?

Jak zrobić masaż twarzy?

Jak zrobić masaż twarzy? Po zastosowaniu maseczki, następuje natychmiastowy naturalny blask skóry. Jednak po krótkim czasie ten efekt ustępuje. Jednak istnieje sposób na uzyskanie młodzieńczego i promiennego blasku twarzy bez wydawania pieniędzy na drogie zabiegi na twarz. Mowa o mniej mówionej praktyce pielęgnacji skóry, jaką jest masaż twarzy.

Czym jest masaż twarzy?

Twarz składa się łącznie z 42 mięśni twarzy. Masaż twarzy to ćwiczenie dla tych mięśni. Ćwiczenia fizyczne wpływają na ciało na wiele sposobów, a w ten sam sposób masaż twarzy pomaga rozluźniać mięśnie twarzy i poprawiać krążenie krwi.

Od czasów starożytnych w Ajurwedzie pojęcie masażu było stosowane jako terapia na wiele różnych dolegliwości. Masaż twarzy zawsze był tuż za rogiem, a dopiero od niedawna zyskuje na popularności. Niektórzy ludzie praktykują również jogę twarzy, aby uzyskać podobne korzyści. Masaż twarzy nie tylko pomaga skórze, ale także działa odprężająco na układ nerwowy. Pomaga również w zmniejszeniu niepokoju. Po stresującym dniu w pracy masaż twarzy z odpowiednim olejkiem do twarzy może być kojącą ucieczką.

6 najważniejszych korzyści z masażu twarzy

Masaż twarzy można łatwo włączyć do codziennych lub tygodniowych zabiegów. Nie musi to być ani kosztowne, ani czasochłonne. Masaż twarzy można łatwo wykonać przy minimalnym sprzęcie lub produktach w domu, a także można wybrać profesjonalny masaż twarzy raz lub dwa razy w miesiącu. Oto kilka fantastycznych korzyści, które można osiągnąć dzięki masażowi twarzy:

Poprawienie krążenia krwi i drenaż limfatyczny

Poprawa krążenia krwi jest niezbędna dla każdej skóry, ponieważ zapewnia cyrkulację składników odżywczych i pomaga w detoksykacji. Dzięki masażowi twarzy poprawia się krążenie i umożliwia drenaż węzłów limfatycznych obecnych na twarzy i szyi, które zatrzymują zanieczyszczenia.

Redukcja zmarszczek

Masaż twarzy pomaga opóźnić starzenie się skóry na wiele sposobów. Zwiększa produkcję kolagenu, co poprawia elastyczność skóry, nadając jej wygląd bez zmarszczek. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale ciągły stres prowadzi również do marszczenia się skóry. Przede wszystkim pomaga w tym masaż twarzy, rozluźniając mięśnie twarzy.

Tonuje twarz

Starzenie się może w końcu sprawić, że twarz będzie wyglądać na obwisłą, gdy straci napięcie skóry. Gdy mięśnie twarzy nie są stymulowane, tracą jędrność. Masaż twarzy pomaga wzmocnić mięśnie twarzy, wzmocnić mięśnie żuchwy oraz poprawić koloryt i kształt twarzy. Masaż pomaga również zmniejszyć obrzęki, odprowadzając zastały płyn uwięziony w środku.

Ułatwia naprawę skóry

Kolagen jest ogólnie niezbędny do wzrostu skóry i pomaga w utrzymaniu elastyczności skóry i naprawie tkanek skóry. Kolagen jest syntetyzowany w organizmie za pomocą witaminy C. Jednak w celu zwiększenia jego produkcji dla skóry szczególnie pomocny jest masaż twarzy. Kolagen w naturalny sposób pomoże w odbudowie uszkodzeń skóry.

Minimalizuje pory i trądzik

Po pierwsze dzięki odpowiedniej higienie twarzy, a po drugie dzięki regularnemu masażowi twarzy odpowiednimi olejkami eterycznymi, można zapobiec niektórym rodzajom trądziku. Duże pory to drugi po trądziku najpopularniejszy problem twarzy. Po trądziku mogą pozostawiać duże pory na skórze nawet po jego zniknięciu. Te duże pory można opanować poprzez zwiększoną produkcję kolagenu, która ma miejsce podczas masażu twarzy.

Łagodzi dyskomfort związany z zatokami

Masowanie określonych punktów akupresury i niektórych obszarów wokół nosa może pomóc w uwolnieniu nagromadzonego śluzu i przynieść ulgę w zatokach. Stukanie w określone punkty nacisku na twarzy, na przykład w środku brwi (punkt oka), kończy się w pobliżu grzbietu nosa, a wewnętrzna strona górnych powiek pomaga w łagodzeniu bólu zatok. W końcu można zacząć odczuwać, że następuje uwolnienie napięcia lub śluzu w tym konkretnym obszarze z delikatnym naciskiem.

Jak wykonać masaż twarzy w domu?

Zanim się zacznie, należy mieć niezbędne produkty, takie jak serum lub olejek do masażu twarzy. Na początku można zacząć masować rękami. Tradycyjnie wszystkie masaże ajurwedyjskie wykonywane były rękami. Można jednak zainwestować w jadeitowe rolki, metalowe rolki, Gua Sha i inne instrumenty do masażu twarzy. Bardzo ważne jest również dobranie odpowiedniego rodzaju serum lub olejku w zależności od rodzaju skóry. Należy pamiętać, aby przed masażem umyć ręce lub sprzęt, aby uniknąć wyprysków.

Można używać wielu technik masażu twarzy, takich jak głaskanie, ugniatanie kostkami, poruszanie się okrężnymi ruchami i wibracje. Należy wybrać dowolną z tych technik lub użyć ich kombinacji, aby uzyskać najlepsze wyniki. Podczas masażu trzeba uważać, aby nie naciskać zbyt mocno.

Jakich produktów używać do masażu?

Masaż twarzy daje możliwość zwiększenia wchłaniania dowolnego produktu, którego się używa. Istnieją specjalne olejki, które można wybrać w zależności od rodzaju skóry. Wybór odpowiedniego oleju lub serum do masażu twarzy może zmienić grę. Nie wszystkie olejki nadają się do masażu twarzy. W zależności od rodzaju skóry suchej, trądzikowej, tłustej należy wybrać najbardziej odpowiedni olejek, aby uniknąć wyprysków, niechcianego trądziku lub reakcji alergicznej skóry.