Jakie kosmetyki wybrać dla dziecka?

Jakie kosmetyki wybrać dla dziecka?

Jakie kosmetyki wybrać dla dziecka? Skóra małego dziecka zdecydowanie różni się od skóry dorosłego. Jest ona bardzo wrażliwa, niezwykle delikatna, a do tego łatwo ulega różnego rodzaju podrażnieniom i zmianom. Wybierając odpowiednie produkty dla dzieci z kategorii kosmetyki, należy wziąć pod uwagę to, aby postawić na jak najbardziej bezpieczne rozwiązania, takie, które będą idealne dla skóry naszego maluszka i które nie będą powodować reakcji alergicznych. 

Na rynku dostępnych jest wielu producentów, którzy oferują różnego rodzaju kosmetyki. Są one odpowiednio przebadane, posiadają niezbędne certyfikaty, a do tego ich stosowanie jest jak najbardziej bezpieczne. Na jakie więc produkty zwrócić uwagę? Które okażą się być dla naszych maluszków najlepsze? Co stanowi sedno zadowolenia w kwestii bezpiecznej ochrony i pielęgnacji skóry naszego maluszka? Po pierwsze kosmetyki dla dzieci to takie, które skierowane są dla maluszków do trzeciego roku życia. Takie produkty dla dzieci muszą zawierać jak najmniej barwników oraz substancji zapachowych, a posiadać takie składniki, które będą doskonale czyścić oraz chronić skórę naszego maluszka.

Czym charakteryzują się produkty dla dzieci? Jakie cechy muszą spełniać odpowiednie kosmetyki?

Jakie kosmetyki wybrać dla dziecka?

Zarówno kosmetyki do kąpieli, do nawilżania skóry, jak również i do prania powinny być w pełni skierowane dla maluszków. Te, których używamy podczas kąpieli mają za zadanie wzmacniać barierę naskórkową. Dlaczego? Z racji tego, by ograniczyć ilość nadmiernej utraty wody, ale także i rozwój mikroorganizmów. Kosmetyki dla niemowląt łagodzą wszelkie pojawiające się podrażnienia, a także tak nawilżają skórę, by zmniejszyć tarcie związane z noszeniem pieluszki i nieodpowiednich ubrań. Bardzo ważne jest to, aby produkty dla dzieci były hypoalergiczne, delikatne, a do tego posiadały odpowiednie atesty – Państwowego Zakładu Higieny i Instytutu Matki i Dziecka, bądź Centrum Zdrowia Dziecka.

Co powinno znaleźć się w składzie takich kosmetyków? Na pewno składniki łagodzące podrażnienia, w tym na przykład INCI i Panthenol. Nie powinno z kolei być w nich parabenów, konserwantów, glikoli, detergentów, silikonów i olejów mineralnych. Im mniej dodatków, tym dany kosmetyk lepszy.

Co warto posiadać w kosmetyczce maluszka?

Kiedy zbieramy kosmetyki do wyprawki maluszka, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych produktów, które są niezastąpione, by zapewnić dziecku odpowiednią pielęgnację. Bardzo ważne jest oczywiście mydło lub płyn do kąpieli, które odgrywa bardzo ważną rolę myjącą. Oprócz usuwania brudu, doskonale takie kosmetyki odtłuszczają. Produkty dla dzieci powinny mieć one obojętne pH, a dodatkowo ważne jest to, by były one zamienne ze środkami nawilżającymi, zwanymi emolientami. Kolejnym kosmetykiem jest szampon, który stosuje się do mycia głowy dziecka. Nie powinien zawierać on ani substancji zapachowych, jak również i barwiących. Warto oczywiście posiadać także krem na odparzenia, który zawiera w składzie tlenek cynku, oliwkę dla dzieci, która pozwala nadać skórze miękkość i gładkość, a także krem do twarzy, który stosuje się podczas wyjścia na zewnątrz, zarówno w słoneczne dni, jak również i wietrzne. Co jeszcze? Na pewno nie powinniśmy zapomnieć o pudrze, który sprawdza się przy podrażnieniach skóry, a także obowiązkowe w torebce każdej mamy chusteczki nawilżające , które służą do pielęgnacji całego ciała dziecka, szczególnie podczas wyjazdów i spacerów.

Gdzie kupować kosmetyki dla niemowląt?

W wielu sklepach można spotkać różnorodne produkty, które skierowane są dla dzieci. Kuszą one kolorowym opakowaniem czy wizerunkiem ulubionych postaci z bajek. Bez wątpienia nie powinniśmy absolutnie na nie stawiać, bo zawierają one składniki, które nie są bezpieczne dla skóry maluszka. Produkty dla dzieci obejmujące kosmetyki warto kupować w aptekach, bowiem dzięki temu mamy pewność, że są to sprawdzone i bezpieczne dla skóry naszego maluszka rozwiązania, takie, co do których mamy pewność, że okażą się być dla niego najlepsze.

Kiedy rodzi się dziecko, zmienia się cały nasz świat. Myślimy inaczej, działamy inaczej, a dobro dziecka stanowi dla nas priorytet. Jeśli chodzi o zakup wyprawki, zwracamy uwagę na wszelkie, najmniejsze elementy. Kupujemy to, co najlepsze, wybieramy to, co najbardziej polecane. Produkty dla dzieci muszą być doskonale pod każdym względem. Jeśli chodzi o kosmetyki, w sposób szczególny należy dokładnie skupić się na kwestii ich wyboru. Skóra naszego dziecka jest bardzo wrażliwa i łatwo można doprowadzić do przesuszenia czy powstania zmian skórnych. Im lepsze kosmetyki wybierzemy, tym większa gwarancja, że uda nam się postawić na to, co dla nas najlepsze. Nie oszczędzajmy, nie kupujmy zamienników, ale stawiajmy na takie kosmetyki, które na rynku uznawane są za jedne z najlepszych w kwestii odpowiedniej pielęgnacji i ochrony skóry naszego maluszka.