Jakie radio 2din z androidem?

Jakie radio 2din z androidem?

W Twoim samochodzie znajduje się stare radio, które kompletnie nie spełnia żadnej funkcji poza odbieraniem radia? W takim razie nieprzypadkowo zastanawiasz się jakie radio 2din z androidem? Przeglądając sklepy internetowe z radiami do samochodu 2 din można odczuć prawdziwy ból głowy, ponieważ wybór jest naprawdę ogromny. Jednak zaraz poznasz kilka ważnych cech dobrego radia, o których warto pamiętać podczas zakupu radia samochodowego z androidem.

Specyfika radia 2 din z androidem

Jakie radio 2din z androidem?

Ogromny wzrost popularności w ostatnim czasie urządzeń samochodowych z androidem jest nieprzypadkowy. Na polskich drogach wciąż porusza się sporo pojazdów pond 10-letnich. W takich samochodach na próżno szukać nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Wprawdzie mówiąc nawet nowoczesne samochody nie zawsze są wyposażone w multimedialne urządzenia. Stąd też sporo kierowców decyduje się na wymianę starego radia CD na zupełnie nowe radio samochodowe z bluetooth i nawigacja, a przede wszystkim oczywiście z androidem.

Android jest to system operacyjny, który znany jest już wielu osobom z telefonów komórkowych opartych na androidzie. Smartfony już od wielu lat działają właśnie na tym systemie. Oczywiście radio samochodowe 2 din android z nawigacją i androidem do samochodu pozwala na użytkownikom korzystać z tych samych aplikacji, co na nowoczesnym smartfonie. Stąd też kierowcy mogą podczas jazdy korzystać z Google Maps z lektorem czy też odtwarzać muzykę z popularnej aplikacji muzycznej Spotify. Aplikacja Spotify w radiu samochodowym z androidem jest wielkim udogodnieniem. Jako, że takie urządzenia są dostępne w dosyć przystępnych cenach, a ponadto można je montować w każdym samochodzie niezależnie od jego rocznika, to popularność takich urządzeń jest naprawdę wysoka.

Można więc jasno stwierdzić, że specyfika nowoczesnych urządzeń multimedialnych zachęca do zakupu niejedną osobę. Ogromne centrum rozrywki jest nie tylko luksusem, ale przede wszystkim praktycznym gadżetem. Dobre radio samochodowe sprawia, że jazda samochodem staje się o wiele przyjemniejsza i prostsza. Ponadto możliwość skorzystania z wbudowanej nawigacji czy też odbiornika bluetooth przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa podczas jazdy. Otóż kierowca nie musi sięgać co chwila po telefon i sprawdzać trasy na telefonie oraz nie musi odbierać telefonów i trzymać komórki przy uchu.

Z jakich funkcji radio 2 din z androidem umożliwia korzystać?

Jeśli zakup radia 2 din z androidem ma być optymalny oraz przyszłościowy, to warto od razu kupić urządzenie z wyższej półki. Najlepsze multimedialne radio samochodowe umożliwia korzystanie z wielu rozmaitych funkcji. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć:

  • odtwarzanie nawigacji Google Maps, Yanosik czy też Automapa oraz wiele więcej,
  • możliwość sparowania kamery cofania, a nawet rejestratora jazdy,
  • wygodne odtwarzanie muzyki za sprawą popularnych aplikacji, jak np. Spotify, YouTube Music czy też SoundCloud,
  • odtwarzanie filmów z aplikacji YouTube itp. bądź wgranych bezpośrednio na urządzeniu,
  • bezpieczne korzystanie z rozmów telefonicznych za sprawą bluetooth i zestawu głośnomówiącego.

Oprócz tego dobre radio samochodowe z androidem oferuje także możliwość korzystania z najpopularniejszych aplikacji społecznościowych, jak np. Facebook czy chociażby Twitter. Nie można również zapomnieć o tym, że radio samochodowe 2 din android posiada wbudowane wejścia USB, dodatkowe sloty na karty Micro SD, a także klasyczne wejście na płytę CD oraz DVD. Nowoczesne radio samochodowe z dotykowym ekranem umożliwia również podzielenie ekranu na 2 części, co fachowo określane jest mianem “split screen function”. Taka funkcja często wykorzystywana jest przez rodziców podróżujących z dziećmi. Na jednej stronie można uruchomić nawigację samochodową, a na drugiej części dziecko może w spokoju oglądać ulubioną bajkę.

Radio samochodowe 2 din android a kompatybilność z modelem samochodu

Decydując się na zakup radia samochodowego z androidem skupiamy się oczywiście na panelu dotykowym, na ogromnej ilości funkcji czy też na jakości wykonania. Jednak w tym wszystkim nie można zapomnieć także o dopasowaniu multimedialnego radia samochodowego do konkretnego modelu naszego pojazdu, a dokładniej do pulpitu wewnętrznego. Kupując nowoczesne radio samochodowe 2 din ważne są także walory estetyczne. Oznacza to, że należy kupić radio, które będzie można zamontować do pojazdu w taki sposób, jakby znajdowało się ono w nim od samego początku.

Warto więc przed zakupem sprawdzić wymiary radia samochodowego z bluetooth i nawigacją w taki sposób, aby nie trzeba było za dużo modyfikować na pulpicie samochodu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby w samochodzie wyciągnąć jakąś zaślepkę, aby zamocować nowy odtwarzacz multimedialny. Jednak jakiekolwiek wycinanie elementów pulpitu mogłoby wyglądać nieprofesjonalnie. Na szczęście najlepsze sklepy internetowe z radiami samochodowymi 2 din na androidzie oferują dopasowane modele do każdego pojazdu samochodowego. Ponadto w razie jakichkolwiek problemów można skorzystać z pomocy technicznej, która dostępna jest na stronie sklepu online z nowoczesnymi radiami do samochodu.