Ładowarka ładowarce nierówna – jak wybrać ładowarkę do telefonu?

Ładowarka ładowarce nierówna – jak wybrać ładowarkę do telefonu?

Ładowarka ładowarce nierówna – jak wybrać ładowarkę do telefonu? Ładowarki do telefonu – używamy ich codziennie i prawdopodobnie mamy ich co najmniej kilka. Nie mniej jednak, każdy właściciel smartfona wie, że ładowarka ładowarce nierówna. Na co warto zwrócić uwagę szukając tej idealnej? I jakich ładowarek należy unikać?

Rodzaje ładowarek

Obecnie wyróżnia się cztery rodzaje ładowarek do telefonu. Jakie? I czym się od siebie różnią?

  1. Ładowarka sieciowa. Najpopularniejsze i najtańsze rozwiązanie. Umożliwia ona ładowanie telefonu za pomocą gniazdka elektrycznego. Zazwyczaj można od niej odłączyć kabel USB, dzięki czemu możemy podłączyć telefon również do komputera lub laptopa. Co prawda ładowanie w ten sposób trwa dłuższą chwilę, ale obecnie w wielu modelach smartfonów dostępna jest technologia szybkiego ładowania, która jest w stanie znacznie przyspieszyć ten proces.
  2. Ładowarka samochodowa. Rozwiązanie dla kierowców. Pozwala na ładowanie komórki za pomocą gniazda do zapalniczki samochodowej. Zazwyczaj ładowanie jest możliwe dopiero wtedy, kiedy samochód jest odpalony. Na rynku dostępne są modele z pojedynczym wejściem USB oraz z kilkoma, dzięki czemu możemy ładować wiele urządzeń na raz. Jeśli często podróżujemy samochodem, ciężko będzie nam się obyć bez takiej ładowarki do telefonu. Warto też zainwestować w ładowarkę, która pozwoli nam na jednoczesne połączenie telefonu z radiem samochodowym. Dzięki temu będziemy mogli nie tylko naładować urządzenie, ale też posłuchać ulubionej muzyki.
  3. Ładowarka indukcyjna. To nowoczesna ładowarka, która pozwala na ładowanie telefonu bezprzewodowo. Składa się ona z podkładki, którą podłączamy do gniazdka i na której umieszczamy telefon. Dużym minusem tego rozwiązania jest fakt, że nie możemy używać telefonu, kiedy go ładujemy, bo kiedy podniesiemy go z podkładki, połączenie zostanie przerwane. Co więcej, nie wszystkie urządzenia są dostosowane do korzystania z tego rodzaju technologii. Dlatego zanim zdecydujemy się na zakup takiej ładowarki, będziemy musieli sprawdzić specyfikacje naszej komórki. Tak czy siak, jeśli kupimy tego rodzaju ładowarkę, będziemy mogli mieć pewność, że posłuży nam ona znacznie dłużej, niż ta sieciowa. Dlaczego? Nie mamy tutaj do czynienia z żadnymi kablami, a to przecież one są elementem, który najczęściej się psuje.
  4. Ładowarka z technologią Power Delivery. To ładowarka sieciowa, która wyposażona jest w port USB typu C. Z jej pomocą naładujemy telefon z komputera lub laptopa. Działa ona znacznie szybciej, niż klasyczne ładowarki sieciowe, ale żeby jej użyć musimy się upewnić, że nasz telefon ma wejście USB typu C.

To, na jaki rodzaj ładowarki do telefonu się zdecydujemy zależy tylko od naszych upodobań. Bardzo ważne jest jednak to, żeby przez zakupami sprawdzić specyfikacje telefonu, żeby mieć pewność, że dane urządzenie będzie z nim kompatybilne.

Parametry ładowarek – na co zwrócić uwagę przy zakupach

W przeszłości każdy telefon miał dedykowaną sobie ładowarkę. Obecnie wygląda to zupełnie inaczej, bo większość urządzeń jesteśmy w stanie naładować kablem USB. Dzięki temu możemy używać jednej ładowarki do wielu telefonów, a w dodatku produkujemy znacznie mniej elektronicznych śmieci. Nie mniej jednak, to ujednolicenie w ładowarkach do telefonów sprawiło, że wybranie tej idealnej stało się znacznie trudniejsze. Na co powinniśmy zwrócić uwagę szukając ładowarki?

Najważniejsze będzie tutaj napięcie ładowania, które wyraża się w woltach oraz natężenie prądu wyrażone w amperach. Najlepiej pod tymi względami dopasowana będzie ładowarka, którą dostajemy kupując telefon, a więc jeśli będziemy chcieli ją wymienić, warto poszukać takiej o podobnych parametrach. Co prawda każdym kablem uda nam się naładować telefon, ale niektóre z nich zrobią to znacznie szybciej, niż inne. W dodatku dobrze dobrana ładowarka do telefonu będzie miała też ogromny wpływ na żywotność jego baterii.

Warto też pamiętać o tym, że różne urządzenia będą potrzebowały różnego natężenia prądu, żeby się naładować. Dlatego zawsze warto sprawdzić instrukcje, które przygotował producent.

Technologia szybkiego ładowania telefonu – czy warto z niej korzystać?

Ładowarka ładowarce nierówna – jak wybrać ładowarkę do telefonu?W wielu nowych telefonach możemy znaleźć opcję szybkiego ładowania. Zazwyczaj dotyczy to urządzeń, których baterie mają większe pojemności. Główną zaletą tej technologii jest fakt, że możemy w zaledwie kilka minut podładować telefon tak, żeby podziałał nam on przez kilka następnych godzin. Będzie to zbawienne w momencie, kiedy nie mamy czasu, żeby spędzić kilka godzin przy gniazdku. Nie mniej jednak, bateria naładowana w ten sposób będzie rozładowywać się szybciej, bo nie spodoba jej się duże natężenie prądu. Co więcej, takie ładowanie może spowodować przegrzewanie się telefonu.

A więc czy warto korzystać z tego rodzaju technologii? Raz na jakiś czas z pewnością nie powinno nam to zaszkodzić. A więc jeśli jesteśmy w pośpiechu, możemy skorzystać z technologii szybkiego ładowania telefonu. Jednak na co dzień znacznie bezpieczniej jest używać standardowych ładowarek do telefonu, które nie zrobią krzywdy naszemu urządzeniu.