Poznań Esperal

Poznań Esperal

Poznań Esperal to nazwa handlowa substancji disulfiram. Nazwa handlowa oznacza, że ​​każdy producent leku może w dowolny sposób nazwać produkt zawierający wybraną substancję czynną, w tym przypadku disulfiram. Inne nazwy produktów zawierających tę substancję to Antabus lub Anticol. W naszym kraju jednak Esperal jest zdecydowanie najbardziej popularny – kiedyś był, gdyż nie jest już produkowany pod tą nazwą. Obecnie stosowany jest disulfiram WZF. Jednak jego działanie jest takie samo, ponieważ zawiera te same substancje czynne.

Co to jest Esperal?

Etykiety alkoholowe to nic innego jak pigułki wszczepiane pod skórę. Jest często nazywany disulfiramem esperal https://wszywka-alkoholowa.com.pl/ lub WZF. Lek stosowany w leczeniu alkoholików zawiera w swoim składzie substancję czynną, disulfiram. W połączeniu z alkoholem lek ten może powodować wiele negatywnych i zagrażających życiu reakcji w organizmie. Esperal u pacjentów pijących alkohol może powodować działania niepożądane, takie jak wymioty lub nudności.

Terapia awersyjna z wykorzystaniem etykiet alkoholowych opiera się na założeniu, że osoba uzależniona będzie unikała kontaktu z napojami alkoholowymi w obawie przed nieprzyjemnymi skutkami.

Esperal – jak to działa?

Esperal jest zaliczany do tzw. przeciwników. Mówiąc najprościej, tego typu leki działają na receptory w mózgu, co skutkuje spożyciem substancji, w tym przypadku alkoholu, co prowadzi do nieprzyjemnych skutków ubocznych. Wiążą się one z faktem, że leki powodują zaburzenia metabolizmu alkoholu. Te nieprzyjemne reakcje obejmują nudności, zawroty głowy i bóle głowy, wymioty, nagły wzrost stresu, zaczerwienienie twarzy, przyspieszenie akcji serca oraz uczucie niepokoju i niepokoju. Znane są również przypadki zawału mięśnia sercowego po spożyciu alkoholu.

Poznań Esperal
Poznań Esperal

Po około 10 minutach efekty Esperalu są bardzo szybkie i mogą trwać 4-10 godzin. Esperal w Poznaniu jest zwykle szyty pod skórą, a następnie uwalniany stopniowo, stąd nazwa. Ten rodzaj wtyczki wystarcza zwykle na 9 miesięcy. Jest to jednak sprawa osobista, to znaczy niektóre osoby mogą odczuwać jej skutki przez krótszy lub dłuższy czas.

Esperal tabs to popularny sposób na powstrzymanie narkomanów lub alkoholików przed piciem. Często jest to pierwsza próba rzucenia narkomanii. Osoby te same zgłaszają się do swoich lekarzy lub są do tego zachęcane przez swoich bliskich. Jedyną rzeczą, która zapobiega piciu, jest strach przed skutkami ubocznymi. Dlatego Esperal jest opisywany jako potwór. Sugeruje to jednak, że strach leży u podstaw motywacji do abstynencji. A ten popęd szybko staje się niewystarczający i prowadzi do poszukiwania tak zwanych sposobów picia esperala. Alkoholicy często dzielą się swoimi doświadczeniami i tym, jak robić to bezpiecznie.

Czy można bezpiecznie pić po wszyciu Esperalu?

To bardzo niebezpieczna czynność, ale chęć picia może być silniejsza. Długofalowym efektem psychologicznym takiego zachowania, gdy okaże się ono skuteczne i osoba uzależniona powróci do aktywnego uzależnienia, pomimo wstawienia, będzie poczucie narastającej bezradności wobec swojej choroby. Prowadzi to do przekonania, że ​​dotychczas stosowane metody nie są wystarczająco skuteczne, aby je zmienić. To z kolei jest powodem do opóźniania innych decyzji terapeutycznych. Z drugiej jednak strony zdarzają się również osoby uzależnione, które regularnie wkradają się i w ten sposób udaje im się jedynie powstrzymać.

 

Esperal – czy to skuteczny środek?

Możemy również myśleć o Esperalu  jako o jednej z technologii awersyjnych. Brak abstynencji i negatywne skutki jedzenia wafli będą czynnikiem kompensującym późniejsze picie. Umożliwia to znalezienie innych sposobów radzenia sobie z głodem alkoholowym i przyjęcie alternatywnych zachowań związanych z piciem. Dzięki temu możliwe jest budowanie motywacji do utrzymania abstynencji i doświadczanie korzyści z niepicia. W tym przypadku wzrasta również poczucie własnej skuteczności.

Esperal Poznań https://odoklinika.pl/esperal-poznan-wszywki/ wszywany w Odoklinika jest bardziej skuteczny w połączeniu z terapią. W rzeczywistości można powiedzieć, że oba narzędzia wzajemnie się uzupełniają. Zwłaszcza we wczesnych stadiach abstynencji. Negatywne skutki picia alkoholu mogą uniemożliwić zakończenie abstynencji, co otwiera możliwość omawiania sytuacji głodu podczas leczenia i skutecznego radzenia sobie z nimi. Ponadto rosną szanse i możliwości dalszych dogłębnych zmian na rzecz skutecznej trzeźwości.