Ubrania dla dziewczynek – zasady ich wybierania

Ubrania dla dziewczynek - zasady ich wybierania

Ubrania dla dziewczynek – zasady ich wybierania: wybranie odpowiedniej odzieży dla dziewczynek nie zawsze okazuje się być takie łatwe. Przede wszystkim wynika to z faktu, że w pewnym wieku każda z nich lubi mieć coś do powiedzenia na temat swojego outfitu i nie zawsze kieruje się w tej kwestii praktycyzmem, a jedynie estetyką. W tym artykule podpowiemy jak połączyć przyjemne z pożytecznym i jak głosi stare przysłowie, by był wilk syty i owca cała.

Przede wszystkim zwróć uwagę na materiał

Wybierając ubrania dla młodej damy, przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na materiał z jakiego zostały wykonane. Ubrania dla dziewczynek powinny być miękkie, wygodne, zapewniać skórze przewiew, a także nie ograniczać ruchów. W tym wypadku świetnie sprawdzi się bawełna, len oraz klasyczna wełna. Pamiętajmy o tym, że ubrania dla dziewczynek wykonane z bawełny są łatwe w utrzymaniu czystości i nie ma problemu z ich prasowaniem, natomiast w przypadku lnu bardzo szybko się on gniecie, co ma przełożenie na nieestetyczny wygląd stylizacji. Odzież wełniana natomiast powinna być stosowana głównie w sezonie jesienno- zimowym, a to przez wzgląd na swoje szczególne właściwości termoizolacyjne.

Nie zapomnij o doborze właściwego rozmiaru

Każdy rodzic wie, że dzieci w pewnym wieku rosną jak na przysłowiowych drożdżach. W związku z tym ubranie, które było dobre jeszcze miesiąc wcześniej nagle może okazać się za małe. Dlatego też, zgodnie z powiedzeniem przezorny zawsze ubezpieczony, spore grono rodziców kupuje swoim pociechom ubrania na tak zwany “wyrost”. Oczywiście nie ma w tym absolutnie nic złego, a wręcz można powiedzieć, że to dosyć rozsądne podejście do sprawy, jedynie pod pewnym warunkiem. Jakim? Aby nie przesadzić z wielkością ubrań. Ubrania dla dziewczynek mogą być większe o jeden rozmiar i na tym powinniśmy poprzestać. Miejmy świadomość tego, że dzieci potrzebują swobody i komfortu, a niewątpliwie zbyt długie spodnie czy rękawy w bluzce im tego nie zapewnią. Jeżeli zatem widzimy, że nasza pociecha rośnie w oczach, to nie kupujmy jej zbyt dużo ubrań, a raczej starajmy się to robić na bieżąco.

Kolor ma znaczenie

Wydawać by się mogło, że kolor ubrań nie ma dla dzieci żadnego znaczenia. Jak się jednak okazuje jest wręcz na odwrót i dotyczy to głównie ubrań dla dziewczynek. Małe damy bardzo często wręcz obsesyjnie podchodzą do danego koloru. Oczywiście nie w każdym wypadku musi być to róż czy fiolet. Nie mniej jednak miejmy na względzie fakt, że wybierając ubrania dla dziewczynek sprawimy im ogromną radość, kiedy będą one w przeważającej części prezentowały się w ich ulubionych barwach.

Zwracaj uwagę na wzory

Kolejną ważną kwestią, która nie powinna umknąć naszej uwadze są wzory na ubraniach. Jeżeli nasza pociecha jest fanką jakiejś postaci z bajek, wówczas wyobraźmy sobie jej zachwyt, gdy na bluzie czy T-shircie będzie widniała właśnie podobizna wyżej wspomnianej. Ponadto ubrania dla dziewczynek mogą również zawierać napisy w postaci “princess” czyli “księżniczka” lub być zdobione printem w postaci zwierząt. Obecnie wybór jest naprawdę spory, w związku z czym z powodzeniem znajdziemy elementy garderoby, które po pierwsze będą praktyczne, a po drugie zachwycą swoim wyglądem nasze dziecko.

Fason może również okazać się istotny

Pewnie wiele osób w tym momencie się zdziwi, że fason dziecięcej odzieży może mieć znaczenie. Otóż jak najbardziej jest on istotny, a ubrania dla dziewczynek stanowią tego najlepszy dowód. W tym miejscu podamy sobie przykład. Mamy do wyboru dwie sukienki. Pierwsza z nich jest klasyczna, druga natomiast pięknie się kołuje podczas wykonywania obrotów. Jak myślimy, którą z wyżej wymienionych wybierze nasza córka? Odpowiedź oczywiście brzmi – tą drugą. Nie ma w tym oczywiście nic nadzwyczajnego, ponieważ zdecydowana większość mam, kiedy były małymi dziewczynkami gustowały właśnie w sukienkach, które przybierały formę koła w trakcie wykonywania obrotów. W związku z tym pamiętajmy o tym, że jeżeli mamy do wyboru sukienkę klasyczną lub tą zmieniającą formę – postawmy na produkt numer 2.

Nie pomijaj akcesoriów modowych

Ubrania dla dziewczynek - zasady ich wybieraniaKażda mała dama lubi wszelkiego rodzaju dodatki modowe. Mowa tu między innymi o torebkach, biżuterii czy ozdobach do włosów. Aby sprawić jej radość, pozwólmy w tej kwestii wybrać takie, które będą podobały się przede wszystkim jej. Ubrania dla dziewczynek powinny spełniać pewne kryteria praktyczne, natomiast w przypadku wyżej wspomnianych dodatków, może panować większa swoboda. Jeżeli jednak mowa o czapce, szaliku czy rękawiczkach, to tutaj zdecydowanie w pierwszej kolejności patrzymy na względy praktyczne, a dopiero potem estetyczne. Oczywiście sporym ułatwieniem jest różnorodność produktów dostępnych na rynku. Dzięki temu możemy dokonać zakupu czapki, która będzie ciepła, miękka w dotyku i przy okazji pięknie zaprezentuje się na głowie naszej pociechy. Najczęściej wybieranymi ozdobami na czapkach są kwiaty oraz gwiazdki. Dużą popularnością cieszą się także te posiadające dwa pompony, imitujące uszy. Jak sami widzimy produktów jest naprawdę sporo, w związku z czym niewątpliwie wybierzemy coś idealnego dla naszego dziecka.