Wakacje na Sardynii – czyli jak spędzić wakacje marzeń

Wakacje na Sardynii – czyli jak spędzić wakacje marzeń

Wakacje na Sardynii – czyli jak spędzić wakacje marzeń. Jeżeli chodzi o wybór miejsca na wakacje to każdy z nas ma inne preferencje oraz wymagania. Jedni z nas chcieliby opalać się na plaży, imprezować wieczorami i pić drinki z kokosów. Inni z nas za to wolą wspinaczkę górską, zdobywanie nowych szczytów, czy też piękne górskie widoki. Są też tacy którzy kochają zwiedzać w tym czasie muzea, lub oglądać piękne zabytkowe budowle, aby chodź trochę zbliżyć się do naszych przodków. Istnieją też ludzie dla których idealne wakacje to wycieczki po wielkim mieście, robienie zakupów, chodzenie na imprezy. Nasze pociechy za to chyba najlepiej czują się w wodnych parkach rozrywki, wesołych miasteczkach lub w innych miejscach gdzie mogą się pobawić.

Tak naprawdę wszystko zależy od gustu, i od tego jak wcześniej spędzaliśmy wakacje. Wiemy już wtedy co nam się podoba, co nie a czego chcielibyśmy spróbować. W końcu każda wycieczka to nowa przygoda, inne doświadczenia, i ciekawe niezapomniane chwile. Aby jednak wakacje Sardynia https://wakacjenasardynii.pl/blog/oferty-first-minute–wakacje-na-sardynii-2019 były niezapomniane, musimy wybrać mądrze, w końcu chcemy aby wakacje zapadły nam w pamięć na długo i motywowały nas do pracy przez kolejny rok.

Kierunek: Włochy – Sardynia

Jednym z najlepszych miejsc na jakie możemy się zdecydować są Włochy. A konkretniej? Zorganizujmy sobie wakacje na Sardynii. Jest ona drugą co do wielkości wyspą na Morzu Śródziemnym, zaraz po Sycylii. Łączy ona w sobie wiele aspektów które mogą sprawić że będzie idealnym wyborem na wakacje. Po pierwsze jest to miejsce  gdzie jednocześnie mamy morze i góry. Sam fakt tego sprawia, że rodziny które spierają się czy wybrać góry, czy morze, na Sardynii tego problemu mieć nie będą. Wtedy będzie można poświęcić kilka dni na górskie wyprawy, a kilka spędzić na słonecznej plaży.

Połączenie gór i wody sprawia, że na wyspie tej można spotkać skalne plaże. Są one jednym z zdecydowanie najpiękniejszych widoków, oraz idealnym miejscem do odpoczynku. Sam dźwięk rozbijających się o skały fal, jest bardzo przyjemny. Szum morza pomoże nam się zrelaksować, a górskie powietrze doda nam sił. Jedną z najpiękniejszych skalnych plaży jest Cala Di Luna. Charakteryzuje się ona tym, że posiada wiele pięknych grot na swojej długości. Jeżeli nie przepadasz za słońcem, ale jednak kochasz plaże, bez problemu możesz ukryć się w cieniu gór, lub w grocie. Wakacje na Sardynii spodobają się każdemu.

Atrakcje na Sardynii https://wakacjenasardynii.pl/atrakcje

Wakacje na Sardynii – czyli jak spędzić wakacje marzeń
Wakacje na Sardynii – czyli jak spędzić wakacje marzeń

Historia tego miejsca jest równie fascynująca jak i widoki które możemy tu zobaczyć. Największą historyczną atrakcją są tutejsze nuragi. Czyli kamienne budowle wzniesione przez pierwszą cywilizację zamieszkującą wyspę. Budowle te kryją za sobą wiele tajemnic, które mimo idącej do przodu nauki nie zostały jeszcze odkryte. Nuragi można spotkać na całej wyspie, są bardzo charakterystyczne, więc bez problemu powinny być rozpoznane. Jednak największy, oraz najbardziej tajemniczy Nurag znajduje się w pobliżu miasteczka Barumini. Nazywany on jest Si Nuraxi.

Otoczony jest on przez pozostałości antycznego miasteczka które kiedyś tam było wzniesione. Nurag zbudowany jest z pięciu wież, muru o grubości 3 metrów, oraz na środku znajduje się studnia. Dobrze się przypatrując, można stwierdzić że mógł pełnić on funkcje podobne do zamku. Mimo tego że budowla była wzniesiona bez użycia zaprawy, przetrwała ona już kilka tysięcy lat!

Co warto zobaczyć na Sardynii?

Jeżeli od natury lub historii wolimy ówczesną cywilizację, śmiało możemy udać się do Cagliari, czyli stolicy wyspy. Mimo tego iż jest to wyspa, stolica jest naprawdę duża. Liczy sobie ponad 157 tysięcy mieszkańców. Znajdziemy tam sklepy, restauracje, kluby, czyli większość rzeczy które są w dużych miastach. Oczywiście poza tym na Sardynii jest bardzo dużo aquaparków, w których są wielkie i długie zjeżdżalnie. Za pewnie nie raz widzieliśmy ich zdjęcia w internecie, i gdzieś siedzą nam w tyłu głowy. Naprawdę warto się tam udać i spędzić przyjemny dzień z rodziną. Po takim wypadzie możemy udać się na pyszną Pizze, w końcu będziemy w jednej z części Włoch, więc możemy spodziewać się rewelacyjnych tradycyjnych potraw, które każdy z nas zna, a większość bardzo lubi.

Wyspa ta jest doskonałym miejscem na to, by spędzić wczasy na Sardynii https://www.linkedin.com/showcase/sardynia-wczasy/. Największym plusem jest to że dzięki ilości atrakcji które tam są, nie jest przeludniona przez turystów, w końcu rozproszeni są oni po całej wyspie. Ogólnie sam fakt tego że zbyt wielu ludzi tam nie jeździ. Sprawia to że możemy udać się w miejsce które rzeczywiście pozwoli nam odpocząć, z dala od hałasów, krzyczących obcych dzieci, wkurzających turystów których w najbardziej popularnych miejscach nie brakuje.

Jadąc na Sardynię decydujemy się na spokojne wakacje, gdzie na pewno odpoczniemy psychicznie. Nie koniecznie fizycznie, ponieważ jest tutaj zbyt wiele miejsc które powinno się odwiedzić. Wyspa jest bardzo malownicza, a ten piękny widok na pewno zapadnie nam w pamięci na długie lata, oraz będziemy mieli o czym opowiadać. Sardynia all inclusive https://wakacjenasardynii.pl/blog/najlepsze-hotele-na-sardyni jest idealnym miejscem na wakacje. To na niej możemy być w górach i nad morzem jednocześnie. Tutaj odpoczniemy od zgrai turystów, oraz od codziennych trosk. Pamiętajmy o tym że wybierając na wakacje kierujmy się tym, żeby były one niezapomniane, oraz żeby były odpoczynkiem który doda nam sił na przyszły rok!