Wybór firmy sprzątającej – poradnik

Wybór firmy sprzątającej - poradnik

Wybór firmy sprzątającej – poradnik. Usługi sprzątania na całym świecie, w tym również w Polsce od kilkunastu lat cieszą się ogromną popularnością. Jeszcze jakiś czas temu wiele firm uważało zatrudnienie profesjonalnej ekipy sprzątającej za zbędny wydatek. Dzisiaj ta sytuacja zmieniła się diametralnie. Przedsiębiorstwa doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak istotna jest czystość w miejscu pracy.

Na naszym rynku powstaje coraz większa liczba firm, które zajmują się oferowaniem swoim klientom kompleksowych usług sprzątania. Na naszym rynku oferty są bardzo ciekawe, co powoduje, że wybór najlepszej firmy sprzątającej może okazać się trudnym zadaniem. Niektórym może się wydawać, iż każda firma sprzątająca jest równie dobra. Nic bardziej mylnego. Wybór dobrej firmy sprzątającej, która gwarantuje nam jakość usług na przyzwoitym poziomie, nie jest zadaniem łatwym. W dzisiejszym artykule przygotowaliśmy kompendium wiedzy dla wszystkich tych, którzy myślą o zatrudnieniu firmy sprzątającej. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Najważniejsze są certyfikaty i ubezpieczenie

Wybór firmy sprzątającej - poradnikKażda dobra firma sprzątająca musi posiadać jak najwięcej certyfikatów, które będą potwierdzały, iż jest ona najlepszym wyborem dla naszego przedsiębiorstwa. Certyfikaty branżowe uzyskują tylko najlepsze firmy sprzątające. Jeśli ofertę złożył nam firma sprzątająca nie posiadająca jakiegokolwiek certyfikatu, wówczas powinniśmy mieć duże wątpliwości, czy warto skorzystać z zaproponowanych przez nią usług. Jednym z najlepszych branżowych certyfikatów jest “Gwarant Czystości i Higieny”. Otrzymują go wyłącznie najlepsze firmy sprzątające. Ten certyfikat wydaje Polska Izba Gospodarcza Czystości.

Kolejne niezwykle istotna kwestia to ubezpieczenie OC. Zanim skorzystamy z usług jakiejkolwiek firmy sprzątającej, powinniśmy dokładnie sprawdzić, czy je ona posiada. Jest to ubezpieczenie przed przypadkowymi szkodami. W sposób szczególny jest ono potrzebne tym firmom, które mają na swoim wyposażeniu wiele cennych urządzeń i przedmiotów, które trzeba czyścić z zachowaniem dużej ostrożności.

Profesjonalizm w każdym calu – zwróć uwagę na wyposażenie!

W dzisiejszych czasach każda firma sprzątająca musi mieć zaawansowany sprzęt. I nie chodzi tutaj o najlepszy mop, ścierkę czy miotłę. Nie jest tutaj także mowa o reklamowanych środkach czystości. Aby firma sprzątająca mogła świadczyć usługi na światowym poziomie, musi posiadać specjalistyczne sprzęty – nowoczesne odkurzacze oraz sprzęty do fachowej pielęgnacji znajdujących się w biurze dywanów. W sytuacji, gdy firma sprzątająca korzysta z najlepszego sprzętu od renomowanych producentów, wówczas nie powinniśmy wahać się ani chwili dłużej, tylko skorzystać z jej usług. W przypadku firm sprzątających ogromne znaczenie ma również nie tylko profesjonalizm w kontekście używanych urządzeń, ale także terminowości wykonywania pracy. Zależy nam przecież na tym, aby firma była zawsze czysta, dlatego przed podpisaniem umowy dokładnie sprawdźmy, czy u innych klientów systematycznie wywiązywała się z powierzonych jej zadań. Można to sprawdzić na przykład czytając opinie na jej temat zamieszczane  w internecie.

Środki czystości najwyższej jakości

Profesjonalna firma sprzątająca musi używać w swojej pracy wyłącznie zaawansowane i sprawdzone, w stu procentach bezpieczne środki czystości. Każda dobra ekipa sprzątająca musi zagwarantować, że ma w swoim wyposażeniu środki czystości o niepodważalnej skuteczności, których normalnie nie da się zakupić w sklepach. Takie preparaty muszą dawać gwarancję, iż zapewnią znacznie lepszą konserwację oczyszczanych powierzchni, co mocno wpłynie na zwiększenie ich żywotności. W przypadku, gdy dana firma sprzątająca korzystać będzie wyłącznie z tanich środków czystości dostępnych w zwykłych sklepach, wówczas  trzeba będzie jak najszybciej rozwiązać z nią umowę.

Usługi dodatkowe

Fachowa firma sprzątająca musi mieć także w swojej ofercie usługi dodatkowe. Mowa tutaj na przykład o wykonywaniu prac sezonowych takich jak odśnieżanie posesji przedsiębiorstwa w trakcie zimy czy grabienie liści jesienią. Jest to bardzo ważne, ponieważ jeśli firma sprzątająca zaproponuje nam kompleksowe usługi, nie będziemy musieli w okresie jesienno-zimowym szukać nowych zleceniobiorców do wykonywania prac sezonowych.

Opinie w internecie i nie tylko – ogromna pomoc przy wyborze firmy sprzątającej

Zanim skorzystamy z usług jakiejkolwiek firmy sprzątającej, powinniśmy również dokładnie przejrzeć informacje na jej temat zamieszczane w internecie. Opinie z internetu na temat firmy sprzątającej mogą być niezwykle pomocne przy podjęciu ostatecznej decyzji odnośnie współpracy z daną firmą. Takie opinie pozwolą nam na szybkie podjęcie decyzji. Jeśli dana firma będzie miała przeważającą większość opinii negatywnych, będzie to jasna przesłanka ku temu, aby nie decydować się na skorzystanie ze świadczonych przez nią usług. Bardzo przydaje się także lektura forów internetowych, na których znajdziemy doświadczenia klientów związane z poszczególnymi firmami sprzątającymi.