Wypożyczalnia aut na wesele – pomysł na biznes

Wypożyczalnia aut na wesele - pomysł na biznes

Wypożyczalnia aut na wesele – pomysł na biznes. Ślub i wesele to wyjątkowy dzień w życiu każdego człowieka. Większość z nas będzie miała tylko jedną okazję zaznać przyjemności i niesamowitości tego dnia. Nic dziwnego, że chcemy nadać mu jeszcze bardziej indywidualny oraz wyjątkowy charakter zwracają ogromną uwagę na wiele szczegółów. Jednym z nich jest wybór odpowiedniego samochodu, który zawiezie parę pod kościół, a następnie przetransportuje ją do miejsca, gdzie odbywa się uroczystość weselna. Coraz więcej młodych par decyduje się na wynajem specjalnego samochodu na ten niesamowity dzień.

Dostrzegają to ludzie biznesu, którzy coraz chętniej inwestują w wypożyczalnie samochodów na wesela. To doskonały pomysł na nowoczesny i dochodowy biznes, gdzie budżet sam będzie się zapełniał – młode pary wielokrotnie nie żałują pieniędzy na swoje weselna zachcianki. Co należy wiedzieć o tej branży zanim zdecydujemy się zrobić pierwszy krok?

Zakładanie firmy

Każdy, kto marzył o zostaniu przedsiębiorcom powinien rozważyć otwarcia własnej wypożyczalni samochodów na wesela. To doskonała okazja do otwarcia swojej pierwszej firmy, której działalność będzie bardzo dochodowa. Od czego zacząć swoją przygodę z tym biznesem?

Podstawą jest oczywiście otwarcie własnej działalności gospodarczej, ponieważ każdy wynajem samochodu wiązał się będzie z sporządzeniem specjalnej umowy, a następnie wystawieniem faktury lub rachunku. Bez posiadania własnej firmy, takie działanie nie będą możliwe. Już na tym etapie pojawia się pierwsze wyzwania: jaką formą działalności wybrać?

Opcji jest oczywiście bardzo dużo, a nasz wybór powinien być podyktowany przede wszystkim skalą, w jakiej chcemy działać. Jeśli myślimy o prowadzeniu niewielkiego biznesu, gdzie wynajmować będziemy tylko jeden samochodów, w zupełności wystarczy nam jednoosobowa działalność gospodarcza. Taka forma prowadzenia biznesu jest mało skomplikowana, a prowadzeniem rachunków możemy zająć się samodzielnie.

Kiedy mamy w planach otwarcie większej wypożyczalni samochodów, w której ofercie będzie kilka lub nawet kilkanaście modeli, warto zastanowić się nad założeniem spółki. Wypożyczalnie samochodów posiadają w swoim portfolio najczęściej samochody o większej wartości, a poczynione przez nią działania są przeliczane w setki tysięcy złotych. Działalność w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub w formie spółki akcyjnej pozwoli ograniczyć ryzyko związane z nieudanymi inwestycjami.

Marketing

Każda wypożyczalnia aut na wesele musi prowadzić działania marketingowe, jeśli chce osiągnąć sukces na rynku. Możliwości i narzędzi do wyboru jest całkiem sporo – na co się więc zdecydować?

Swoje działania promocyjne dobrze jest rozpocząć od reklamy w mediach społecznościowych – to stosunkowo tanie rozwiązanie, które pozwoli zbudować spore zasięgi. Udostępniając, na swoich profilach na Facebooku, czy też Instagramie, zdjęcia młodych par pozujących na tle naszego samochodu, możemy liczyć na duże zainteresowanie. Takie zdjęcia wywołują najczęściej pozytywne odczucia i sprowadzają wiele pozytywnych relacji.

Oczywiście, działania w Social Mediach nie są jedynym obszarem działań, którym powinniśmy się zainteresować prowadząc wypożyczalnie samochodów na wesela. Przyda się także inwestycja w reklamę w wyszukiwarce Google. Mowa tutaj zarówno o działaniach mających na celu pozycjonowanie strony internetowej, jak i płatnych reklamach Adwords. To medium jest gwarancją pozyskania wielu nowych kontaktów oraz klientów.

Jakie samochody?

Preferencje dotyczące samochodów na wesela są bardzo różne. W zasadzie każda młoda para ma inne wymarzone auto, którym chce dojechać na ten wyjątkowy dzień. Jedni preferują sportowe pojazdy, jak na przykład Ferrari, czy też Porsche, inni wolą klasyczne modele na przykład stary Mercedes, czy też odrestaurowany Rover. Na które rozwiązanie się zdecydować?

Nie ma jasnej odpowiedzi na to pytanie! Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie na pewno znajdzie swoich zwolenników. Tworząc biznesplan przedsiębiorstwa warto zastanowić się nad przeprowadzeniem małej ankiety wśród par narzeczonych – jakie auto na wesele chcą wybrać? Zgromadzone odpowiedzi pozwolą lepiej wybrać obszar działalności naszej wypożyczalni samochodów na wesela.

Zdobienie i usługi dodatkowe w wypożyczalni samochodów na wesela

Wypożyczalnie samochodów na wesela oferują dwie podstawowe możliwości. Pierwszą jest wynajem samego samochodu, którym młoda para dojeżdża do kościoła, a następnie przemieszcza się na salę, gdzie odbywają się zaślubiny. Takie auto najczęściej towarzyszy im również podczas sesji małżeńskiej.

Drugim rozwiązaniem jest wynajem samochodu wraz z profesjonalnym kierowcą. To rozwiązanie, które nada wyjątkowości tej chwili. Kto nie marzył o prywatnym szoferze, który dowozi w dowolne miejsce imponującym samochodem? Mimo, że ta usługa jest dużo droższa, to wiele młodych par decyduje się właśnie na nią podczas swojego ślubu. Warto więc rozważyć dodanie jej do oferty wypożyczalni samochodów weselnych – to się na pewno opłaci!