Zastosowanie sztucznych kwiatów

Zastosowanie sztucznych kwiatów

Zastosowanie sztucznych kwiatów: nasze życie to kalejdoskop różnych wydarzeń i wrażeń, którym prawie zawsze towarzyszą kwiaty, w żalu i radości są zawsze z nami. Tak jak nie ma dwóch identycznych ludzi na Ziemi, tak w naturze nie ma dwóch podobnych do siebie odmian kwiatów. Majestatyczna i dumna róża, skromny i delikatny rumianek, tajemniczy i romantyczny fiołek, każdy kwiat jest piękny i niepowtarzalny na swój sposób. Sztuczne kwiaty wykorzystywane do ozdabiania pomieszczeń stopniowo zastępują żywe rośliny.

Jeszcze nie tak dawno takie dekorowanie wnętrz było trudne do wykonania, nie przynosiło spektakularnego efektu. Jednak teraz kompozycje ze sztucznych kwiatów mogą mierzyć się z naturalnymi dziełami sztuki takimi jak żywe róże, juki, chryzantemy.

Algorytm produkcji: od badania żywego kwiatu do złożenia sztucznego

Oczywiście sztuczne kwiaty w żaden sposób nie mogą całkowicie zastąpić żywej przyrody, ale do dziś jest najlepszą alternatywą do dekoracji. Przemysłowy proces wytwarzania sztucznych kwiatów jest w dużej mierze determinowany przez rodzaj materiału, jednak istnieją ogólne operacje technologiczne produkcji:

  • Dokładne badanie wszystkich składników żywego kwiatu (słupek, pręciki, pojemnik, płatki, łodygi, liście)
  • Tworzenie wzorców (dziś proces ten jest skomputeryzowany)
  • Wytwarzanie elementów kwiatowych, w zależności od materiału, w tym cięcie, tłoczenie, odlewanie lub formowanie wszystkich elementów przyszłego produktu
  • Ułożenie i montaż wszystkich części (zszywanie, mocowanie do drutu, spawanie itp.) w jedno dzieło sztuki – sztuczny kwiat.

W niektórych narodowościach sztuczne kwiaty stanowią potężny talizman. Prawidłowo zharmonizowana kompozycja sztucznych roślin jest oryginalnym elementem wystroju wnętrza. Poddając się nastrojowi lub podświadomie łącząc je z wnętrzem, można zbudować ogromną liczbę unikalnych obrazów.

Zakresy sztucznych kwiatów

Kwiatowy wystrój był zawsze używany i służy, jako dekoracja. Kwiaty tworzą atmosferę świętowania, piękna i wygody. Są miłe dla oka i stanowią idealne uzupełnienie każdego wnętrza, akcesoriów upominkowych, odzieży, wyglądu i stylu osoby. Do projektowania dekoracyjnego projektanci kwiaciarni preferują sztuczne kwiaty, ponieważ mają one wiele zalet, które dowodzą przewagi nad żywymi roślinami.

Jeśli skupimy się na zaletach sztucznych kwiatów, należy zwrócić uwagę na najważniejsze: najszerszy asortyment, od prostych stokrotek polnych, chabrów i goździków po egzotyczne produkty. Imponująca żywotność: rok lub dłużej, łatwa pielęgnacja i brak codziennego podlewania, przystępna cena. A także wielkie możliwości w kreatywnym wykonaniu (aranżacje kwiatowe, dekoracje ślubne, panele, kula prezentowa, biżuteria na ubrania, biżuteria na włosy i więcej).

Ozdoby świąteczne ze sztucznych kwiatów

Bez kwiatów nie można sobie wyobrazić żadnego świątecznego wydarzenia. Sztuczne kompozycje kwiatowe, łuki, wieńce są tworzone przez dekoratorów, aby zachwycić gości splendorem i wielkością uroczystości. Wesela, rocznice, urodziny, prezentacje mają swój kwiatowy kierunek, kolorystykę i określony styl. Wesele jest szczególnie godne uwagi ze względu na dekoracje kwiatowe. Kreatywnym dekoracjom kwiatowym nie ma końca. Sala weselna, stół, akcesoria wymagają kreatywności, dużej liczby sztucznych kwiatów i niepohamowanej wyobraźni.

Sztuczne kwiaty do pomieszczeń, biur, barów, restauracji, wnętrz. Sztuczne kompozycje kwiatowe pomagają ożywić każde wnętrze. Tutaj dekoratorzy rozważają różne opcje. Ikebany stołowe, sztuczne drzewa, sztuczne zielenie, pojedyncze sztuczne bukiety, malowidła ścienne z dekoracjami kwiatowymi, wszystko jest w użyciu i jest popularne. Szczególnie dla odbiorców, którzy nie mają czasu zajmować się żywymi roślinami, podlewaniem, nawożeniem i przesadzaniem.

Rytualna sfera stosowania sztucznych kwiatów.

Używanie sztucznych kwiatów do uroczystości pogrzebowych od dawna pozostaje niezmienną tradycją. Pogrzebom towarzyszą wieńce, wiązanki i bukiety co pozwoliło na pomyślny rozwój tego kierunku. Sztuczne kwiaty mogą ozdabiać grób niezależnie od pogody przez ponad miesiąc. Do dekoracji odpowiedni jest niedrogi sztuczny kwiat, gałązki iglaków, najszerszy zakres, jaki oferują kwiaciarnie.

Zastosowanie sztucznych kwiatów
Zastosowanie sztucznych kwiatów

Korony drzew (cytrusowe, tuja, figowiec), krzewy (laurowe, bukszpany) są niezawodnie uformowane z tworzywa sztucznego, czasami są używane do łodyg roślin doniczkowych, takich jak cyklamen lub róża. To plastikowe modele, które mogą stać na ulicy przez cały rok, odporne na promieniowanie ultrafioletowe, mróz i ekstremalne temperatury. Plastik jest najłatwiejszy w utrzymaniu: łatwo jest umyć kulkę bukszpanu rozproszonym strumieniem z węża i zanurzyć ją w wiadrze lub misce z wodą. Temperatura może być od zimnej do dość wysokiej – 60–70 ° C. W przypadku silnego zabrudzenia można dodać trochę płynnego detergentu. Nawiasem mówiąc: sztuczne drzewa, standardowe bukszpan lub róże często zawierają naturalne elementy np. pień lub gałęzie wykonane z drewna. Są specjalnie przygotowane i przetworzone, więc nie wymagają dodatkowej opieki. To wszystko potwierdza, że sztuczne kwiaty są niezastąpione.