Jakie są koszty przeprowadzki

Jakie są koszty przeprowadzki

Przeprowadzki biur, przeprowadzki firm czy przeprowadzki osób fizycznych mają dziś miejsce bardzo często. Zmieniamy bowiem mieszkania, a także siedzibę firmy. Zwykle korzystamy przy tym z pomocy profesjonalnych firm transportowych. Możemy również zatrudnić osoby do pakowania sprzętów czy przedmiotów. Jakie są koszty przeprowadzki i czy koszty te możemy w jakiś sposób ograniczyć? Odpowiadamy.

Koszty przewozu rzeczy

Najważniejszym elementem przeprowadzki jest transport rzeczy – zobacz ofertę na https://przeprowadzki-gdansk.com.pl. Dotyczy to głównie dużych sprzętów czy mebli, których nie jesteśmy w stanie przewieźć we własnym zakresie. Korzystamy wtedy z pomocy profesjonalnych firm przeprowadzkowych. Koszty tejże współpracy zależą głównie od tego, jak bardzo w czasie rozkładamy przeprowadzkę. Niektórzy bowiem chcą przetransportować wszystko w ciągu jednego dnia. Inni zaś wolą, aby rzeczy przewozić stopniowo. Druga sytuacja dotyczy głównie biur, które nie mogą pozwolić sobie na zbyt duży przestój w pracy. Godzina pracy ekipy transportowej kosztuje około 80 zł. Wszystko zależy jednak od tego, ile osób będzie przewozić nasze rzeczy. Czasami wystarczy pomoc jednej osoby. Jeśli jednak będą nam pomagać dwie osoby, to koszty wzrastają do około 100 zł za godzinę. Czasami musimy rozliczać się nie od godziny, a od pokonanego przez pracowników firmy transportowej kilometra. Kilometr drogi kosztuje około 1,5 zł. Taka forma rozliczenia najczęściej jest stosowana, gdy mówimy o przeprowadzkach międzymiastowych. Oczywiście koszty ewentualnych parkingów czy opłaty za autostradę wliczone są w cenę usługi.

Dodatkowe  usługi

Przewóz mebli podczas przeprowadzki to nie wszystko, na to decydują się klienci firm przeprowadzkowych. Bardzo często potrzebują oni również pomocy podczas pakowania rzeczy oraz ich przenoszenia do samochodu. Te usługi nie są bowiem wliczone w cenę transportu mebli czy przedmiotów. Cena przeprowadzki, w przypadku wyboru dodatkowych usług, znacznie wzrasta. W tym przypadku najczęściej rozliczamy się z firmą w systemie godzinowym. Niemniej jednak jeśli pracownicy firmy mają nam pomóc w innych czynnościach przeprowadzkowych, to cena 80 zł za godzinę wzrasta do około 100 zł za jednego pracownika. Jeśli pomaga nam więcej osób, to musimy liczyć się z wydatkiem minimum 120 zł za godzinę pracy. Do tego dochodzi jeszcze koszt transportu zapakowanych przedmiotów. Czy powinniśmy zdecydować się również na dodatkowe usługi? Z punktu widzenia na przykład właścicieli biur, z pewnością tak. Chodzi bowiem o to, że pracownicy firm przeprowadzkowych w profesjonalny sposób pomogą nam zabezpieczyć wszelkie przedmioty, meble czy sprzęty. Nie zawsze bowiem jesteśmy w stanie zrobić to we własnym zakresie. Czasem klasyczne kartony do przeprowadzki to za mało, aby móc mówić o porządnym zabezpieczeniu rzeczy.

Przeprowadzki międzynarodowe

Czasami zdarza się, że przeprowadzamy się nie do sąsiedniego miasta, a poza granice kraju. Koszty takiej przeprowadzki są, oczywiście, o wiele wyższe. Przede wszystkim weźmy pod uwagę, że nie wszystkie firmy oferują tego rodzaju usługi przewozu za granicę. To zaś powoduje, że koszty przeprowadzki międzynarodowej rosną. Za godzinę pracy kierowcy często zapłacimy nawet podwójną stawkę. Dzieje się tak szczególnie, gdy usługa obejmuje również wniesienie przedmiotów do nowego mieszkania czy biura. Musimy liczyć się z tym, że za przeprowadzkę za granicę zapłacimy nawet i 160 zł za godzinę pracy kierowcy.

Dodatkowe koszty przeprowadzki

Każdy, kto chce się przeprowadzić, musi wziąć pod uwagę także dodatkowe koszty. Przede wszystkim weźmy pod uwagę koszt zakupu kartonów. Co więcej, musimy zakupić profesjonalne taśmy zabezpieczające, folię bąbelkową czy akcesoria do zabezpieczenia trudnych w transporcie rzeczy. Zakup produktów tego rodzaju to koszt około 500, czasem nawet 1 000 zł. Jeśli jednak korzystamy z pomocy profesjonalnej firmy, to materiały, z których korzysta, wliczone są w cenę usługi.

Jak ograniczyć wydatki związane z przeprowadzką?

Wiele osób zastanawia się, czy wydatki związane z przeprowadzką można w jakiś sposób ograniczyć? Wszak koszt przeprowadzki z miasta do miasta może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Na szczęście istnieją sposoby, aby za przeprowadzkę zapłacić nieco mniej. Przede wszystkim warto zastanowić się, jakie rzeczy możemy przewieźć we własnym zakresie. Firmie transportowej zastawmy oczywiście przewiezienie cennych sprzętów czy mebli. Sami natomiast możemy przewieźć ubrania czy inne przedmioty. Postarajmy się również zapakować jak najwięcej rzeczy we własnym zakresie. Z odpowiednim zabezpieczeniem mebli lub na przykład komputera możemy sobie nie poradzić. Niemniej jednak zapakowanie przedmiotów codziennego użytku nie powinno sprawić nam problemów. Firmy, które decydują się na przeprowadzkę, mogą wliczyć wydatki z nią związane w koszty prowadzenia działalności. Osoby fizyczne zaś, aby ograniczyć wydatki, mogą poszukać jak najtańszych ofert. Niektóre bowiem firmy w takiej samej cenie oferują wykonanie większej ilości usług, niż jedynie transportu rzeczy.