Ile kosztuje ozonowanie pokoju?

Ile kosztuje ozonowanie pokoju?

Ile kosztuje ozonowanie pokoju? Ozonowanie mieszkania jest zabiegiem, który pomóc może w bardzo wielu uciążliwych sytuacjach. Po pierwsze, dezynfekuje skutecznie pomieszczenia oraz ich wyposażenie, po drugie zaś pomaga pozbyć się zapachów uciążliwych. Dzięki ozonowaniu także niszczymy grzyb na ścianie, pleśń czy też innych gości niepożądanych. Warto się zatem zapoznać z możliwościami ozonowanie, aby w momencie odpowiednim wezwać specjalistę.

Na czym polega ozonowanie?

Musimy rozpocząć od tlenu. Tlen to składnik powietrza, który jest niezbędny do oddychania, a zatem także życia większości organizmów. Wchodzi także w skład organicznych związków, takich jak węglowodany czy też białka, z których organizmy te są zbudowane. W normalnych warunkach cząsteczka tleniu się składa z dwóch atomów i raczej jest stabilna.

Ozon jest cząsteczką tlenu, ale złożoną z dokładnie trzech atomów. Ten trzeci ma jednak skłonność do odłączania się oraz także wchodzenia w reakcje z innego rodzaju związkami. Wolny atom tlenu zatem rozbija jedne substancje i tworzy całkiem inne. Ozon jest o wiele bardziej reaktywny, dlatego jest taki skuteczny w procesie samej dezynfekcji oraz także neutralizacji zapachów, ale także należy go używać niezmiernie ostrożnie, ponieważ może także uszkodzić nasze płuca czy też skórę.

Co daje ozonowanie?

Ile kosztuje ozonowanie pokoju?Proces ten w mieszkaniach oraz pokojach najczęściej jest stosowany w celu pozbycia się bardzo nieprzyjemnych zapachów. Zaletą ozonu bowiem jest umiejętność rozbijania cząsteczek wszelkich substancji odpowiedzialnych za wonie nieprzyjemne. Dlatego też ozonowanie mieszkania przeprowadza się często w mieszkaniach po lokatorach, starych kamienicach czy też w pomieszczeniach, w których się paliło papierosy, czy też w których coś zdechło (na przykład szczur).

Ozonowanie mieszkania jest bardzo często wykonywany po remontach, aby w szybki sposób się pozbyć zapachu lakierów czy też arb oraz także po wydarzeniach bardziej drastycznych, jak zalane mieszkanie lub pożar.

Ile czasu trwa zabieg ozonowania?

Jeśli chodzi o ozonowanie pomieszczeń, to generator pracować musi najczęściej kilka złotych. Czas jest zależny od konkretnej wielkości pomieszczenia oraz także wydajności urządzenia. Z racji tego, że ozon rozpuścić się musi poniekąd w powietrzu, jest potrzebny czas, aby dotarł do wszelkich zakamarków. Po wyłączeniu generatora ozon zamienia się ponownie w tlen, a poziom jego stopniowo oraz samoistnie maleje. Po około trzydziestu minutach od zakończenia pracy, zabezpieczona odpowiednio obsługa, wejść może do pomieszczenia, aby je wywietrzyć gruntownie. Na koniec, dla samej pewności sprawdzić trzeba stężenie ozonu w powietrzu. Warto także wspomnieć, że nawet przy poziomie bezpiecznym, przez dosłownie kilka dni utrzymywać się może zapach charakterystyczny.

Ile kosztuje ozonowanie pokoju

To jak często ozonujemy pomieszczenia jest zależne od sytuacji. Po remoncie, aby usunąć zapach farb wystarczy najczęściej zabieg jednorazowy. Jednak, aby się pozbyć swądu spalenizny, to będzie konieczne powtórzenie tego procesu i to kilkukrotnie. Jeśli się chcemy pozbyć zapachu papierosowego dymu po właścicielu poprzednim, wystarczy jeden czy też dwa zabiegi. Jeśli sami palimy w mieszkaniu, to warto koniecznie zapoznać się z ozonowaniem cenniki i najlepiej wykupić na tę usługę abonament.

A jak w ogóle kształtuje się kwestia ozonowanie cennik? Nie jest to jakoś specjalnie kosztowny zabieg. Szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę jego skuteczność. Ozonowanie mieszkanie cena jest zależna od powierzchni lokalu czy też wydajności oraz czasu pracy samego generatora. Ozonowanie mieszkanie cena średnia waha się pomiędzy dwieście, a czterysta złotych. Takowe usługi są już oferowane przez wiele firm. Ozonowanie pomieszczeń cena może się znacznie różnić. W związku z tym poświęćmy nieco czasu na przeanalizowanie ofert poszczególnych firm. 

Czy ozonowanie rzeczywiście jest skuteczne?

Zasadniczo musimy podkreślić, że ocena samej skuteczności jest bezpośrednio zależna od oczekiwań, a także od spełnienia kilku ważnych warunków. W zakresie dezynfekcji, a więc eliminacji wszelkich drobnoustrojów, sama skuteczność ozonowania jest szacowana na poziomie 99 procent. Jednak należy pamiętać, że proces działa w sposób doraźny na obecny stan. Zabija już to, co jest, ale nie chroni nas przed wtargnięciem się ponownym bakterii oraz wirusów.

W przypadku tak zwanej dezodoryzacji, a więc usuwania zapachów, powinno się przede wszystkim zacząć od ustalenia ich źródło i możliwa jest jego eliminacja. Jeśli nasz pokój śmierdzi chociażby naftaliną, to ozon poradzi sobie świetnie z zapachem powietrza, ale szafa będzie nadal go wydzielała. Trzeba zatem się jej pozbyć. Jeśli na przykład źródłem zapachu są zwierzęta żyjące w mieszkaniu, to ozonowanie pomoże, ale będzie prawdopodobnie trzeba je powtarzać w sposób regularny. Gdy mamy z kolei do czynienia z odorem wilgoci, to należy ustalić źródło, skąd się ona bierze. Bardzo ważne jest pozbycie się samej przyczyny. W innym wypadku nasze starania pójdą na marne.