Wakacje na Sardynii

Wakacje na Sardynii

Wakacje na Sardynii to wakacje nad Morzem Śródziemnym. Nazwa Sardynia (Sandaliotis), bo tak nazywa się wyspa, powstała zgodnie z wierzeniami starożytnych Greków, co oznacza ślady Boga na wodzie. W rzeczywistości wyspa ma kształt zgrabnej pary sandałów.

Sardynia ma bogatą historię, gdyż od kilku tysięcy lat na wyspie nikt nie mieszkał: Arabowie, Rzymianie, Bizantyjczycy, Hiszpanie i Grecy. Około 3000 lat temu na Sardynii istniała cywilizacja, która zbudowała całą wyspę z nuragów (zrobionych z kamienia), dużych okrągłych megalitycznych wież bez dachów. Ponad 7000 osób przeżywa teraz nuraghe, dziedzictwo historyczne pielęgnowane przez wyspiarzy.

Wakacje na Sardynii – Wakacje nad Morzem Śródziemnym

Sardynia znajduje się na zachodnim wybrzeżu Włoch, na południe od Korsyki. Wakacje na Sardynii cieszą się dużą popularnością, ponieważ jest to wyjątkowe miejsce, które łączy cudowną przyrodę ze wspaniałymi wakacjami. Tutaj majestatyczne klify są blisko piasku, a czyste wody rozbijają piasek. Wyspa pokryta jest zielonymi palmami, sosnami, gajami oliwnymi, pomarańczowymi i cytrynowymi. Wyspa jest pełna pięknych i pachnących kwiatów. Sardynia to druga co do wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym, długa na 270 km i szeroka na 120 km. Wyspę obmywa Morze Tyrreńskie. Wyspa jest w większości górzysta, z najwyższym punktem Monti del Gennargentu na 1834 metrach.

Duża część wyspy to rezerwat archeologiczny i przyrodniczy, w którym poza sezonem gniazdują różowe flamingi. Wody u wybrzeży Sardynii są czyste i mienią się niezwykłymi błękitami i zieleniami. Sardynia podczas wakacji przyciąga nurków z całego świata swoim bogatym podwodnym światem. Plaże wyspy są uważane za jedne z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych we Włoszech. Wybierz się na wycieczkę na Sardynię, a zobaczysz naturalne piękno wyspy, spacerując wśród granitowych skał, gigantycznych rzeźb wyrzeźbionych przez wiatr i wodę, wodospadów i jezior, przytulnych zatoczek z białym piaskiem. Większość hoteli na Sardynii to dwupiętrowe domy i wille, dzięki którym naturalny krajobraz nie zostanie zakłócony, a turyści zanurzą się w harmonijne wakacje. Zarezerwuj wakacje na Sardynii za pośrednictwem biura podróży, a przekonasz się, że będziesz chciał tu wracać co roku.

Południowe wybrzeże wyspy

Cagliari to centrum Sardynii, położone na południowym wybrzeżu wyspy. Cagliari to ważne miasto portowe ze starożytnymi ruinami, wieloma wąskimi uliczkami i fortyfikacjami Kartaginy. Centrum miasta zdobią średniowieczne wieże: Słonia i San Pancrazio. Podczas podróży na Sardynię w Cagliari we Włoszech znajdziesz się w średniowiecznej dzielnicy, w której żyją teraz zamożne rodziny. Cagliari to miasto kościołów i pałaców. Pospiesz się i zarezerwuj wycieczkę po Sardynii, aby odkryć piękno wyspy.

Santa Margherita di Pula ma powierzchnię 10 km i znajduje się 35 km od stolicy wyspy. Saint Margherita di Pula słynie z niekończących się piaszczystych plaż, gajów sosnowych i palmowych oraz krystalicznie czystych, błękitnych wód. Santa Margherita di Pula ma najlepsze warunki do uprawiania sportów wodnych, jazdy konnej, golfa i tenisa.

Chia, Teulada, Villasimus i Costa Rei, kurorty, które zainteresują miłośników nurkowania, bo nurkowanie wrakowe jest tutaj możliwe, bo wakacje nad morzem na Sardynii to nie tylko wspaniała plaża, ale także doskonałe miejsce do nurkowania. Na Sardynii Twoje wakacje otwierają się na niesamowicie piękne rafy koralowe. Po stronie Cagliari niedaleko Villasimus znajduje się park wodny, dzięki czemu można bezpiecznie jechać z dziećmi.

Wakacje na Sardynii i Zachodnim Wybrzeżu

Alghero – To miasto przypadnie do gustu miłośnikom średniowiecznej architektury. Stara dzielnica miasta odzwierciedla kulturę hiszpańską, gdzie dialekt kataloński nadal mówi. Ciekawe będą groty Neptuna: morskie jaskinie i akwaria z licznymi podwodnymi gatunkami zwierząt. Jednak główną atrakcją miasta jest morze, gdzie nadal trwa wydobycie koralowców, dlatego na wybrzeżu pojawia się nazwa Coral Riviera.

Oristano – W centrum zachodniego wybrzeża Sardynii, blisko atrakcji architektonicznych: kompleksu Nuraggi w Barumini, ruin rzymskiego miasta Talos i stanowiska archeologicznego Santa Cristina. To jedna z najlepszych aren na wyspie, a także stajnia dla 50 koni angloarabsko-sardyńskich. W kompleksie kilkakrotnie odbywały się międzynarodowe zawody jeździeckie. To dobre miejsce dla miłośników koni. Jeśli masz takie preferencje, Sardynia to doskonały wybór na wakacje.

Sardynia, wakacyjne podróże na północnym wybrzeżu

Wakacje na Sardynii
Wakacje na Sardynii

Skalisty teren Szmaragdowego Wybrzeża pokryty jest pachnącą roślinnością i graniczy z białymi piaszczystymi plażami. Ceny w tym sardyńskim kurorcie są uważane za najdroższe na wyspie. Ośrodek przyciąga nurków ze względu na liczne podwodne jaskinie na głębokości od 10 do 42 m, w których podczas nurkowania można zobaczyć wyjątkowe życie morskie: kolorowe ryby, mureny, ośmiornice, homary i jeżowce.

Santa Teresa di Gallura to najbardziej wysunięty na północ punkt Sardynii, zaledwie kilka kilometrów od Korsyki. Okolica jest malownicza i zapiera dech w piersiach: granitowe skały w kształcie zwierząt, bujna zieleń na tle błękitnego nieba i lazurowe morze. Kurorty na północnym wybrzeżu są idealne do surfowania: zawsze wieje wiatr, a fale są wysokie na 5 metrów.

Tylko Sardynia może mieć kolekcję ponad 100 win. Odmiany winogron są specjalnie uprawiane i uprawiane tylko na wyspie. Dlatego Sardynię można nie tylko zobaczyć na wakacjach, ale także spróbować sto razy. Bez względu na to, który ośrodek wybierzesz na Sardynii, biuro podróży pomoże Ci wybrać pakiety wakacyjne na wyspie, hotele i ceny wycieczek.